TR3D476K025C0150 2917 7343 Metric Electronic Components Capacitors IC Chip Support BOM
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Model Number : TR3D476K025C0150
Certification : ROHS
MOQ : Negotiated
Price : Negotiated
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union
Supply Ability : 1000pcs
Delivery Time : 3-15days
Packaging Details : Tray/REEL
Digi-Key Part Number : 718-1525-2-ND
Manufacturer : Vishay Sprague
Manufacturer Product Number : TR3D476K025C0150
Description : CAP TANT 47UF 10% 25V 2917
Detailed Description : 47 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V 2917 (7343 Metric) 150mOhm
Product Status : Active
Stock : 8000
Contact Now
TR3D476K025C0150 2917 (7343 Metric) IC Chip Support BOM
Product Attributes
TYPE DESCRIPTION
Category Capacitors
Tantalum Capacitors
Mfr Vishay Sprague
Series TANTAMOUNT®, TR3
Package Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Product Status Active
Capacitance 47 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25 V
Type Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) 150mOhm
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp. -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)